首页 / 晶体 / YQ7M372800S40S
minImg
YQ7M372800S40S
TGS
型号:
YQ7M372800S40S
品牌:
TGS
描述:
CRYSTALS 7.3728MHZ 30PPM SERIES
用户指南
Load Capacitance 20pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.146" (3.70mm)
Frequency Stability ±50ppm
Size / Dimension 0.492" L x 0.181" W (12.50mm x 4.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 120 Ohms
Series CCME
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, J-Lead
Mfr TGS
Operating Mode Fundamental
Frequency 7.3728 MHz