YR1B5K36CC
TE Connectivity Passive Product
型号:
YR1B5K36CC
封装:
Axial
描述:
RES 5.36K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
库存 : 1795
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 5.36 kOhms
Series YR, Neohm
Power (Watts) 0.25W, 1/4W