ZPY6V8-TAP
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
ZPY6V8-TAP
封装:
DO-204AL (DO-41)
描述:
DIODE ZENER 6.8V 1.3W DO41
库存 : 24985
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature 175°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 3 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Power - Max 1.3 W
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.8 V
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package Cut Tape (CT)
Impedance (Max) (Zzt) 1 Ohms