首页 / 陶瓷电容器 / ZRB15XR61A106ME01D
minImg
ZRB15XR61A106ME01D
Murata Electronics
型号:
ZRB15XR61A106ME01D
描述:
CAP CER 10UF 10V X5R 0402
库存 : 25397
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications Acoustic Noise Reduction
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient X5R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series ZRB
Thickness (Max) 0.033" (0.85mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 10 µF