ZW-02-08-T-S-404-063
Samtec Inc.
型号:
ZW-02-08-T-S-404-063
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN BRD STACK .100" 2POS
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 2
Color Black
Length - Post (Mating) 0.063" (1.600mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.530" (13.462mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, ZW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.404" (10.262mm)
Length - Tail 0.063" (1.600mm)