ZW-02-10-T-D-430-240
Samtec Inc.
型号:
ZW-02-10-T-D-430-240
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN BRD STACK .100" 4POS
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 4
Color Black
Length - Post (Mating) 0.160" (4.064mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.830" (21.082mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, ZW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.430" (10.922mm)
Length - Tail 0.240" (6.096mm)