ZW-02-11-T-S-700-086
Samtec Inc.
型号:
ZW-02-11-T-S-700-086
描述:
CONN BRD STACK .100" 2POS
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 2
Color Black
Length - Post (Mating) 0.144" (3.658mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.930" (23.622mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, ZW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.700" (17.780mm)
Length - Tail 0.086" (2.184mm)