ZW-04-10-G-D-290-310
Samtec Inc.
型号:
ZW-04-10-G-D-290-310
描述:
CONN BRD STACK .100" 8POS
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 8
Color Black
Length - Post (Mating) 0.230" (5.842mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.830" (21.082mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, ZW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.290" (7.366mm)
Length - Tail 0.310" (7.874mm)