ZW-04-12-S-S-716-118-LL
Samtec Inc.
型号:
ZW-04-12-S-S-716-118-LL
描述:
CONN BRD STACK .100" 4POS
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 4
Color Black
Length - Post (Mating) 0.196" (4.978mm)
Row Spacing -
Termination Kinked Pin, Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 1.030" (26.162mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, ZW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.716" (18.186mm)
Length - Tail 0.118" (2.997mm)