ZW-05-11-G-D-430-300
Samtec Inc.
型号:
ZW-05-11-G-D-430-300
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN BRD STACK .100" 10POS
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 10
Color Black
Length - Post (Mating) 0.200" (5.080mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.930" (23.622mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, ZW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.430" (10.922mm)
Length - Tail 0.300" (7.620mm)