ZW-06-15-G-D-250-130
Samtec Inc.
型号:
ZW-06-15-G-D-250-130
描述:
CONN BRD STACK .100" 12POS
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 12
Color Black
Length - Post (Mating) 0.250" (6.350mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.630" (16.002mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, ZW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.250" (6.350mm)
Length - Tail 0.130" (3.302mm)