ZW-07-08-S-D-239-086
Samtec Inc.
型号:
ZW-07-08-S-D-239-086
描述:
CONN BRD STACK .100" 14POS
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 14
Color Black
Length - Post (Mating) 0.205" (5.207mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.530" (13.462mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, ZW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.239" (6.071mm)
Length - Tail 0.086" (2.184mm)