ZW-07-12-G-D-570-240
Samtec Inc.
型号:
ZW-07-12-G-D-570-240
描述:
CONN BRD STACK .100" 14POS
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 14
Color Black
Length - Post (Mating) 0.220" (5.588mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 1.030" (26.162mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, ZW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.570" (14.478mm)
Length - Tail 0.240" (6.096mm)