ZW-08-09-G-D-312-288
Samtec Inc.
型号:
ZW-08-09-G-D-312-288
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN BRD STACK .100" 16POS
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 16
Color Black
Length - Post (Mating) 0.130" (3.302mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.730" (18.542mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, ZW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.312" (7.925mm)
Length - Tail 0.288" (7.315mm)