ZW-08-20-T-S-767-118
Samtec Inc.
型号:
ZW-08-20-T-S-767-118
描述:
CONN BRD STACK .100" 8POS
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 8
Color Black
Length - Post (Mating) 0.245" (6.223mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 1.130" (28.702mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, ZW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.767" (19.482mm)
Length - Tail 0.118" (2.997mm)