ZW-10-11-T-S-710-110
Samtec Inc.
型号:
ZW-10-11-T-S-710-110
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN BRD STACK .100" 10POS
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 10
Color Black
Length - Post (Mating) 0.110" (2.794mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.930" (23.622mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, ZW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.710" (18.034mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)