ZW-10-12-G-S-200-120
Samtec Inc.
型号:
ZW-10-12-G-S-200-120
描述:
CONN BRD STACK .100" 10POS
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 10
Color Black
Length - Post (Mating) 0.710" (18.034mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 1.030" (26.162mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, ZW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.200" (5.080mm)
Length - Tail 0.120" (3.048mm)