ZW-10-14-G-D-990-200
Samtec Inc.
型号:
ZW-10-14-G-D-990-200
描述:
CONN BRD STACK .100" 20POS
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 20
Color Black
Length - Post (Mating) 0.240" (6.096mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 1.430" (36.322mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, ZW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.990" (25.146mm)
Length - Tail 0.200" (5.080mm)