ZW-11-14-T-S-1125-205
Samtec Inc.
型号:
ZW-11-14-T-S-1125-205
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN BRD STACK .100" 11POS
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 11
Color Black
Length - Post (Mating) 0.100" (2.540mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 1.430" (36.322mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, ZW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 1.125" (28.575mm)
Length - Tail 0.205" (5.207mm)