ZW-12-10-G-D-419-260
Samtec Inc.
型号:
ZW-12-10-G-D-419-260
描述:
CONN BRD STACK .100" 24POS
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 24
Color Black
Length - Post (Mating) 0.151" (3.835mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.830" (21.082mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, ZW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.419" (10.643mm)
Length - Tail 0.260" (6.604mm)