ZW-15-11-G-D-295-235
Samtec Inc.
型号:
ZW-15-11-G-D-295-235
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN BRD STACK .100" 30POS
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 30
Color Black
Length - Post (Mating) 0.400" (10.160mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.930" (23.622mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, ZW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.295" (7.493mm)
Length - Tail 0.235" (5.969mm)