Samtec Inc.
型号:
ZW-16-13-S-T-807-210
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN BRD STACK .100" 48POS
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Number of Rows | 3 |
| Number of Positions | 48 |
| Color | Black |
| Length - Post (Mating) | 0.213" (5.410mm) |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating) | 30.0µin (0.76µm) |
| Length - Overall Pin | 1.230" (31.242mm) |
| Contact Finish - Post (Mating) | Gold |
| Series | Flex Stack, ZW |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Mfr | Samtec Inc. |
| Length - Stack Height | 0.807" (20.498mm) |
| Length - Tail | 0.210" (5.334mm) |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | ZW-16-13 |