ZW-16-13-S-T-807-210
Samtec Inc.
型号:
ZW-16-13-S-T-807-210
描述:
CONN BRD STACK .100" 48POS
用户指南
Number of Rows 3
Number of Positions 48
Color Black
Length - Post (Mating) 0.213" (5.410mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 1.230" (31.242mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, ZW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.807" (20.498mm)
Length - Tail 0.210" (5.334mm)