ZW-16-14-L-S-925-225
Samtec Inc.
型号:
ZW-16-14-L-S-925-225
描述:
CONN BRD STACK .100" 16POS
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 16
Color Black
Length - Post (Mating) 0.280" (7.112mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 1.430" (36.322mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, ZW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.925" (23.495mm)
Length - Tail 0.225" (5.715mm)