ZW-30-19-G-D-750-430
Samtec Inc.
型号:
ZW-30-19-G-D-750-430
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN BRD STACK .100" 60POS
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 60
Color Black
Length - Post (Mating) 0.150" (3.810mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 1.330" (33.782mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, ZW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.750" (19.050mm)
Length - Tail 0.430" (10.922mm)