ZW-32-14-L-T-960-315
Samtec Inc.
型号:
ZW-32-14-L-T-960-315
描述:
CONN BRD STACK .100" 96POS
用户指南
Number of Rows 3
Number of Positions 96
Color Black
Length - Post (Mating) 0.155" (3.937mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 1.430" (36.322mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, ZW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.960" (24.384mm)
Length - Tail 0.315" (8.000mm)