ZW-36-11-G-S-370-220
Samtec Inc.
型号:
ZW-36-11-G-S-370-220
描述:
CONN BRD STACK .100" 36POS
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 36
Color Black
Length - Post (Mating) 0.340" (8.636mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.930" (23.622mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, ZW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.370" (9.400mm)
Length - Tail 0.220" (5.588mm)