ZW-40-10-G-D-400-250
Samtec Inc.
型号:
ZW-40-10-G-D-400-250
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN BRD STACK .100" 80POS
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 80
Color Black
Length - Post (Mating) 0.180" (4.572mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.830" (21.082mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, ZW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.400" (10.160mm)
Length - Tail 0.250" (6.350mm)