ZW-50-12-G-D-580-180
Samtec Inc.
型号:
ZW-50-12-G-D-580-180
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN BRD STACK .100" 100POS
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 100
Color Black
Length - Post (Mating) 0.270" (6.858mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 1.030" (26.162mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, ZW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.580" (14.732mm)
Length - Tail 0.180" (4.572mm)