ZW-50-19-G-D-201-350
Samtec Inc.
型号:
ZW-50-19-G-D-201-350
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN BRD STACK .100" 100POS
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 100
Color Black
Length - Post (Mating) 0.779" (19.787mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 1.330" (33.782mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, ZW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.201" (5.105mm)
Length - Tail 0.350" (8.890mm)