ZWS100AF-12
TDK-Lambda Americas Inc
型号:
ZWS100AF-12
描述:
AC/DC CONVERTER 12V 100W
用户指南
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.74" L x 2.44" W x 1.38" H (222.0mm x 62.0mm x 35.0mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Series ZWS-AF (100W)
Current - Output 1 8.5 A
Power (Watts) 100W
Type Open Frame
Efficiency 79%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, DC Input Capable, Load Sharing, PFC, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 265 VAC