ZXMN10A11GTC
Diodes Incorporated
型号:
ZXMN10A11GTC
封装:
SOT-223-3
描述:
MOSFET N-CH 100V 1.7A SOT223
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 274 pF @ 50 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 5.4 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Rds On (Max) @ Id, Vgs 350mOhm @ 2.6A, 10V
Product Status Obsolete
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Supplier Device Package SOT-223-3
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Power Dissipation (Max) 2W (Ta)
Series -
Package / Case TO-261-4, TO-261AA
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 1.7A (Ta)
Mfr Diodes Incorporated
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 6V, 10V