ZXMP10A17E6QTA
Diodes Incorporated
型号:
ZXMP10A17E6QTA
封装:
SOT-26
描述:
MOSFET P-CH 100V 1.3A SOT26
库存 : 13963
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type P-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 424 pF @ 50 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 10.7 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Rds On (Max) @ Id, Vgs 350mOhm @ 1.4A, 10V
Product Status Active
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Supplier Device Package SOT-26
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Power Dissipation (Max) 1.1W (Ta)
Series -
Package / Case SOT-23-6
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 1.3A (Ta)
Mfr Diodes Incorporated
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 6V, 10V