Toshiba Semiconductor and Storage
型号:
74HC594D
封装:
16-SOIC
批次:
-
数据手册:
-
描述:
IC 8BIT SHIFT REGISTER 16SOIC
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.38
$0.38
10
$0.3078
$3.078
25
$0.28196
$7.049
100
$0.20976
$20.976
250
$0.190114
$47.5285
500
$0.157339
$78.6695
1000
$0.118009
$118.009
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Output Type | Push-Pull |
| Logic Type | Shift Register |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Series | 74HC |
| Function | Serial to Parallel, Serial |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Mfr | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Number of Elements | 1 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 74HC594 |