Toshiba Semiconductor and Storage
型号:
74HC595D
封装:
16-SOIC
批次:
-
数据手册:
-
描述:
IC SHIFT REGISTER 8BIT 16SOP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.38
$0.38
10
$0.31065
$3.1065
25
$0.28462
$7.1155
100
$0.21185
$21.185
250
$0.191976
$47.994
500
$0.158878
$79.439
1000
$0.119149
$119.149
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Output Type | Tri-State |
| Logic Type | Shift Register |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Series | 74HC |
| Function | Serial to Parallel, Serial |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Mfr | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Number of Elements | 1 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 74HC595 |