BUK7230-55A,118
Nexperia USA Inc.
型号:
BUK7230-55A,118
封装:
DPAK
描述:
MOSFET N-CH 55V 38A DPAK
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1152 pF @ 25 V
Mounting Type Surface Mount
Rds On (Max) @ Id, Vgs 30mOhm @ 25A, 10V
Product Status Last Time Buy
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 1mA
Supplier Device Package DPAK
Drain to Source Voltage (Vdss) 55 V
Power Dissipation (Max) 88W (Tc)
Series Automotive, AEC-Q101, TrenchMOS™
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 38A (Tc)
Mfr Nexperia USA Inc.
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V