BUK9604-40A,118
Nexperia USA Inc.
型号:
BUK9604-40A,118
封装:
D2PAK
描述:
MOSFET N-CH 40V 75A D2PAK
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 8260 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 128 nC @ 5 V
Mounting Type Surface Mount
Rds On (Max) @ Id, Vgs 4mOhm @ 25A, 10V
Product Status Obsolete
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 1mA
Supplier Device Package D2PAK
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Power Dissipation (Max) 300W (Tc)
Series Automotive, AEC-Q101, TrenchMOS™
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 75A (Tc)
Mfr Nexperia USA Inc.
Vgs (Max) ±15V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.3V, 10V