BUK98150-55A/CUF
Nexperia USA Inc.
型号:
BUK98150-55A/CUF
封装:
SOT-223
描述:
MOSFET N-CH 55V 5.5A SOT223
库存 : 25573
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 320 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 5.3 nC @ 5 V
Mounting Type Surface Mount
Rds On (Max) @ Id, Vgs 137mOhm @ 5A, 10V
Product Status Active
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 1mA
Supplier Device Package SOT-223
Drain to Source Voltage (Vdss) 55 V
Power Dissipation (Max) 8W (Tc)
Series Automotive, AEC-Q100, TrenchMOS™
Package / Case TO-261-4, TO-261AA
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 5.5A (Tc)
Mfr Nexperia USA Inc.
Vgs (Max) ±15V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V