BUK9Y38-100E,115
Nexperia USA Inc.
型号:
BUK9Y38-100E,115
封装:
LFPAK56, Power-SO8
描述:
MOSFET N-CH 100V 30A LFPAK56
库存 : 209
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2541 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 21.6 nC @ 5 V
Mounting Type Surface Mount
Rds On (Max) @ Id, Vgs 38mOhm @ 5A, 5V
Product Status Active
Vgs(th) (Max) @ Id 2.1V @ 1mA
Supplier Device Package LFPAK56, Power-SO8
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Power Dissipation (Max) 94.9W (Tc)
Series Automotive, AEC-Q101, TrenchMOS™
Package / Case SC-100, SOT-669
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 30A (Tc)
Mfr Nexperia USA Inc.
Vgs (Max) ±10V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 5V, 10V