首页 / FET、MOSFET 阵列 / DF11MR12W1M1B11BOMA1
minImg
DF11MR12W1M1B11BOMA1
Infineon Technologies
型号:
DF11MR12W1M1B11BOMA1
封装:
AG-EASY1BM-2
描述:
MOSFET MODULE 1200V 50A
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
Configuration 2 N-Channel (Dual)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3950pF @ 800V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 125nC @ 5V
Mounting Type Chassis Mount
Rds On (Max) @ Id, Vgs 23mOhm @ 50A, 15V
Product Status Obsolete
Vgs(th) (Max) @ Id 5.5V @ 20mA
Supplier Device Package AG-EASY1BM-2
Drain to Source Voltage (Vdss) 1200V (1.2kV)
Series -
Package / Case Module
Technology Silicon Carbide (SiC)
Power - Max -
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 50A