G5S06508DT
Global Power Technology-GPT
型号:
G5S06508DT
封装:
TO-263
描述:
DIODE SIL CARBIDE 650V 32A TO263
用户指南
Speed No Recovery Time > 500mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 0 ns
Capacitance @ Vr, F 550pF @ 0V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 650 V
Series -
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology SiC (Silicon Carbide) Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 8 A
Mfr Global Power Technology-GPT
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 650 V
Package Cut Tape (CT)
Current - Average Rectified (Io) 32A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C