PMZB600UNEYL
Nexperia USA Inc.
型号:
PMZB600UNEYL
封装:
DFN1006B-3
描述:
MOSFET N-CH 20V 600MA DFN1006B-3
库存 : 22760
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 21.3 pF @ 10 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 0.7 nC @ 4.5 V
Mounting Type Surface Mount
Rds On (Max) @ Id, Vgs 620mOhm @ 600mA, 4.5V
Product Status Active
Vgs(th) (Max) @ Id 950mV @ 250µA
Supplier Device Package DFN1006B-3
Drain to Source Voltage (Vdss) 20 V
Power Dissipation (Max) 360mW (Ta), 2.7W (Tc)
Series -
Package / Case 3-XFDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 600mA (Ta)
Mfr Nexperia USA Inc.
Vgs (Max) ±8V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 1.2V, 4.5V