PSMN030-150P,127
Nexperia USA Inc.
型号:
PSMN030-150P,127
封装:
TO-220AB
描述:
MOSFET N-CH 150V 55.5A TO220AB
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3680 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 98 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Rds On (Max) @ Id, Vgs 30mOhm @ 25A, 10V
Product Status Active
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 1mA
Supplier Device Package TO-220AB
Drain to Source Voltage (Vdss) 150 V
Power Dissipation (Max) 250W (Tc)
Series TrenchMOS™
Package / Case TO-220-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 55.5A (Tc)
Mfr Nexperia USA Inc.
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V