首页 / 单 FET,MOSFET / PSMN2R2-30YLC,115
minImg
PSMN2R2-30YLC,115
Nexperia USA Inc.
型号:
PSMN2R2-30YLC,115
封装:
LFPAK56, Power-SO8
描述:
MOSFET N-CH 30V 100A LFPAK56
库存 : 16838
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3310 pF @ 15 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 55 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Rds On (Max) @ Id, Vgs 2.15mOhm @ 25A, 10V
Product Status Active
Vgs(th) (Max) @ Id 1.95V @ 1mA
Supplier Device Package LFPAK56, Power-SO8
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Power Dissipation (Max) 141W (Tc)
Series -
Package / Case SC-100, SOT-669
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 100A (Tc)
Mfr Nexperia USA Inc.
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V