PSMN4R5-80YSFX
Nexperia USA Inc.
型号:
PSMN4R5-80YSFX
封装:
LFPAK56, Power-SO8
描述:
NEXTPOWER 80/100V MOSFETS
库存 : 1500
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1500
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 6009 pF @ 40 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 90 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Rds On (Max) @ Id, Vgs 4.5mOhm @ 25A, 10V
Product Status Active
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 1mA
Supplier Device Package LFPAK56, Power-SO8
Drain to Source Voltage (Vdss) 80 V
Power Dissipation (Max) 238W (Ta)
Series -
Package / Case SC-100, SOT-669
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 100A (Ta)
Mfr Nexperia USA Inc.
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 7V, 10V