PSMN7R8-120PSQ
Nexperia USA Inc.
型号:
PSMN7R8-120PSQ
封装:
I2PAK
描述:
MOSFET N-CH 120V 70A I2PAK
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 9473 pF @ 60 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 167 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Rds On (Max) @ Id, Vgs 7.9mOhm @ 25A, 10V
Product Status Obsolete
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 1mA
Supplier Device Package I2PAK
Drain to Source Voltage (Vdss) 120 V
Power Dissipation (Max) 349W (Tc)
Series -
Package / Case TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 70A (Tc)
Mfr Nexperia USA Inc.
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V