Unitrode
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
100
$2.8595
$285.95
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Output Type | Adjustable |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Current - Output | - |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Voltage - Output (Max) | 3.5V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 18-PDIP |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 4.5V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 18-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Frequency - Switching | Up to 300kHz |
| Mfr | Unitrode |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2V |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | UC3870 |