FR10515N0250JBK
KYOCERA AVX
型号:
FR10515N0250JBK
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
FLANGE MOUNT RESISTOR, 250 OHM,
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.150" (3.81mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient 150ppm/°C
Size / Dimension 0.516" L x 0.250" W (13.10mm x 6.35mm)
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 250 Ohms
Series FR1
Power (Watts) 60W