RP60975R0100JNBK
KYOCERA AVX
型号:
RP60975R0100JNBK
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 250W
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient 150ppm/°C
Size / Dimension 0.975" L x 0.385" W (24.77mm x 9.78mm)
Product Status Obsolete
Mounting Feature Flanges
Resistance 100 Ohms
Series RP6
Power (Watts) 250W