RP60515R0100JNBK
KYOCERA AVX
型号:
RP60515R0100JNBK
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 60W
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.150" (3.81mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient 150ppm/°C
Size / Dimension 0.516" L x 0.250" W (13.10mm x 6.35mm)
Product Status Obsolete
Mounting Feature Flanges
Resistance 100 Ohms
Series RP6
Power (Watts) 60W