LT1580IR-2.5#TRPBF
Linear Technology
型号:
LT1580IR-2.5#TRPBF
封装:
7-DDPAK
批次:
数据手册:
描述:
7A, VERY LOW DROPOUT REGULATOR
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Series -
Applications Converter, Intel Pentium®
Package / Case TO-263-8, D²Pak (7 Leads + Tab), TO-263CA
Voltage - Output 2.5V
Mfr Linear Technology
Package Bulk
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Voltage - Input 1.79V ~ 6V